Możliwości przy wykończeniu mieszkania albo domu są nieograniczone. Sporo z takich rozwiązań jest znanych chyba wszystkim, lecz niektóre wcale nie będą takie oczywiste. A przecież one mogą albo znacznie polepszyć wygodę przy użytkowaniu danego budynku, albo zapewnić atrakcyjny, niebanalny wygląd.

Do pierwszej z tych grup z całą pewnością zalicza się hydroizolacja. O ile przy fundamentach stosuje się ją powszechnie, o tyle wiele osób przy remoncie łazienki o niej w ogóle nie myśli. Nie ze względu na koszty, bo przy wszystkich wydatkach te będą stanowiły nieduży fragment wszystkiego, lecz po prostu z niewiedzy co do tego, jak takie rozwiązanie jest przydatne. Zaaplikowanie warstwy izolacyjnej w miejscach narażonych na działanie wilgoci, takich jak pobliże wanny albo brodzika zabezpieczy przed przeciekami i zapewni pełną szczelność.

Z kolei przy elewacjach budynków zamiast typowych tynków można użyć drewnianych desek. Deska elewacyjna to ogromna ilość kolorów i wzorów, dzięki czemu łatwo ją dobrać do budynku. Świetnie będzie się sprawdzać zarówno na całych ścianach, jak kompleksowe wykończenie, ale też jako dekoracja przy okiennicach, szczytach budynków czy kominach. Deski elewacyjne bardzo często wykonuje się z naturalnego drewna.

Dzięki zastosowaniu gatunków wykazujących dużą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i użyciu nowoczesnych impregnatów takie deski wytrzymają długi okres czasu w idealnym stanie. A następną zaletą będzie prosta i szybka instalacja.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY