XXI wiek to okres, kiedy postęp techniczny i rozkwit coraz to przyjaźniejszych technologii zezwala nam na otaczanie się przedmiotami bajecznie wykonanymi z przeróżnych dostępnych na rynku materiałów.

Urządzając mieszkanie z reguły najogromniejszy kłopot mamy z meblami kuchennymi. Pierwsze, na co zwracamy uwagę to na ogół fronty kuchenne. Do wyboru mamy fronty drewniane, fornirowane, fronty z płyty MDF foliowanej oraz z płyty meblowej, fronty lakierowane i szklane.

Czoła kuchenne drewniane wyglądają niesłychanie ładnie, drzewo wdzięcznie przedstawia się w kuchni oraz powoduje, że wnętrze wydaje się znacznie bardziej przytulne, niestety stolarze niechętnie zajmują się wykonywaniem frontów kuchennych z drzewa, bo ma ono tendencję do wypaczania się, rozsychania, jeżeli nie pozostało stosownie wysuszone. Zawiasy nazbyt obciążone kłopotliwymi drzwiczkami z drewna szybciej się zużywają.

Drewniane fronty mają jednak zaletę, jakiej inne nie posiadają wolno je oczyścić ze starej farby wyszlifować oraz pomalować na nowo. Po zakończonym remoncie czy też otoczenia końcowych prac stajemy przed skomplikowanym wyborem dodatków oraz bezsprzecznie mebli. Najtrudniejszy jest zakup mebli kuchennych, bo tutaj nie liczy się wyłącznie funkcjonalność mebli, jednak również ich estetyczny i modny wygląd.

Podczas wyboru kierujemy się po największej części wyglądem frontów kuchennych, przystosowujemy je do położonej już podłogi oraz płytek a jeżeli mamy gotowy pomysł na całą kuchnie fronty kuchenne też powinny być gruntownie przemyślane pod względem materiału, z którego będą wykonane oraz koloru – wypróbuj Hurtownia materiałów do zabudowy wnętrz. Do najdroższych należą fronty drewniane, które wspaniale się prezentują, można je odnawiać zdrapując farbę oraz pomalować na dowolny kolor, ale są fronty kuchenne wykonane z tego naturalnego materiału należą do niezwykle ciężkich, co powoduje prędkie niszczenie się zawiasów, jakie wykrzywiają się pod naporem zbyt rozległego ciężaru. Drewno źle wysuszone będzie się wypaczać i rozsychać, co jest największą wadą tego typu frontów kuchennych. Troszkę tańsze są fronty fornirowane, które z powodzeniem mogą zastąpić fronty drewniane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY