Widłowe wózki używane są powszechnie w najróżniejszych magazynach czy halach produkcyjnych. Za ich pomocą można przewozić cięższe, duże przedmioty, ale też dzięki wysięgnikowi je ustawiać na dużej wysokości. Wózki widłowe występują w paru różnych rodzajach, różniących się chociażby rodzajem używanego napędu. Różne mogą także być stosowane w takich wózkach opony, a jednak to jest jeden z ważniejszych elementów wyposażenia.

Niektóre modele wózków pozwalają na zamontowanie tylko jednego rodzaju opon, inne dają większą elastyczność. Najbardziej popularne i najtańsze są opony pneumatyczne. Cechują się one dużą uniwersalnością, dzięki czemu mogą być instalowane praktycznie w każdym pojeździe tego typu. Występują w dwóch odmianach, to znaczy diagonalnej i radialnej, a wybór odpowiedniego typu będzie uzależniony od miejsca i charakteru pracy. Sporym plusem tego rodzaju opon będzie ich niewysoka cena i wysoki poziom uniwersalności, lecz będzie się to wiązać z nieco niższą wytrzymałością na przebijanie.

Dlatego też w takich miejscach, w jakich ryzyko związane z przebiciem jednak będzie większe, lepiej jest zastosować pełne opony. Ze względu na to, że one nie mają w środku powietrza, to ich odporność na uszkodzenia mechaniczne jest znacznie większa. Lecz ta odmiana opon charakteryzuje się dużo niższą amortyzacją, co w części przypadków spowodować nawet może uszkodzenie ładunku. Dużo w temacie wybierania opon znajdzie się na przykład w internecie, można w wyszukiwarce wpisać hasło opony do wózka widłowego Stalowa Wola i przejrzeć otrzymane wyniki.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY