Kuny potrafią narobić dużo szkód, jeśli zrobią sobie gniazdo niedaleko człowieka. A pojawiają się coraz częściej, gdyż jest to dla nich po prostu wygodne. Na poddaszach i strychach znajdują suche miejsca, chętnie zaczynają też korzystać ze znajdujących się na śmietnikach resztek pożywienia. Jednak ich obecność jest związana też z ryzykiem dużych szkód, jakie przy tym robią. Dotyczy to chociażby przegryzionych przewodów w autach, ale też i poniszczonych izolacji i ociepleń.

Obecność kun, ze względu na prowadzony przez nie tryb życia, na początku jest trudna do dostrzeżenia. Lecz jeśli kuna na strychu zostanie zauważona, to trzeba możliwie jak najszybciej reagować, i próbować w jakiś sposób się pozbyć tego drapieżnika. Co jak się okazuje wcale nie jest takie proste, jak początkowo się wydaje. Wiele pomysłów na to, jak pozbyć się kuny z poddasza ma skuteczność wyłącznie przez chwilę. Gdyż te zwierzęta szybko się przyzwyczajają do hałasu czy różnych zapachów. Nie przeszkadza im też sierść psa, a złapać je w pułapkę jest naprawdę trudno.

Obecnie najbardziej skutecznym sposobem na to żeby się ich pozbyć jest odstraszacz na kuny. Takie odstraszacze mają postać przewodów umieszczonych wokół budynku, przez które przepływa prąd o niskim natężeniu. Nie niesie on niebezpieczeństwa dla zwierząt i ludzi, lecz jest tak mało przyjemny podczas dotykania, że po paru próbach wejścia na poddasze kuna powinna sobie znaleźć inne, znacznie wygodniejsze dla niej miejsce.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY