Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z czołowych produktów firmy Energoel dobierana jest w głównej mierze ze względu na wszechstronne cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie dedykowane jest do nagrzewania indukcyjnego, o udostępnionych mocach w zależności od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w nagrzewnicy to od pięćdziesięciu do ośmiuset kHz. W takim wypadku też sporo zależy od ustawień.

Urządzenia wskazanej firmy, wliczające się w skład serii IHM mogą zostać wyposażone w wyjście do kierowania przyciskiem nożnym albo we wbudowany interfejs z wyjściami i wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracy ze sterownikami PLC oraz z systemami wliczonymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają kompaktowe rozmiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych a także na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa specyfikacja urządzenia znajduje się pod linkiem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeżeli klient zamierza się dowiadywać więcej, może również konsultować się ze sprzedawcami. Wybrane aplikacje, w jakich można używać nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla klientów udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym oraz o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to efektywna technika nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w licznych procesach o przeznaczeniu przemysłowym.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonywaniem linii technologicznych, w których głównym elementem są nagrzewnice. To one biorą odpowiedzialność za trwałość oraz funkcjonalność maszyn. Poza przemysłem nagrzewnice można również zastosować w laboratoriach. Opanowana w firmie energoelektronika umożliwia opracowanie innowacyjnych maszyn, o imponującej sprawności energetycznej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY