Od niedawna w naszych szkołach pojawia się coraz większa liczba nowoczesnych technologii, wykorzystywanych jako wsparcie w czasie nauki. Rzecz jasna żadnym sposobem nie zastąpią one wiedzy i pasji nauczyciela, bowiem cały czas on ma największe znaczeniew całym procesie nauczania. Ale za pomocą najróżniejszych multimedialnych urządzeń będzie można podawać wiedzę w ciekawy, atrakcyjny sposób.

A w obecnych czasach ma to ogromne znaczenie, gdyż uczniowie sami przecież na co dzień korzystają ze smartfonów czy tabletów, i zaciekawienie ich formą zajęć na pewno będzie miało wpływ na to, że zechcą nauczyć się czegoś. Jeśli któraś ze szkół zdecyduje się na inteligentne systemy interaktywne, to ma wiele możliwości do dyspozycji. Tradycyjnie od wielu lat popularnością się cieszą interaktywne tablice, dostępne w pokaźnej liczbie modeli, różniących się wielkością i funkcjonalnością.

Dobre urządzenia charakteryzują się wysoką jakością wykonania, dzięki czemu bez żadnego problemu mogą wytrzymać wiele lat używania w szkolnych warunkach. Można też na nich pisać palcami czy pisakami, oraz wygodnie obsługiwać wyświetlanie grafik, slajdów czy plików multimedialnych. W wielu szkołach pojawiają się także interaktywne monitory, opracowane przede wszystkim dla edukacji. Tego typu monitory są wyposażone w wysokiej rozdzielczości kamery, kilka mikrofonów oraz system głośników. Dysponują również dotykowymi ekranami, przez co świetnie się sprawdzą do prowadzenia lekcji w trybie zdalnym.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY