Nie bez powodów wiele osób twierdzi, że Święta Bożego Narodzenia są czasem największej sprzedaży w dużej ilości branż. To właśnie wtedy kupuje się bardzo duże ilości upominków i prezentów, wtedy też w dużej ilości domów pojawiają się żywe choinki. Z takich też powodów jeżeli ktoś szuka inspiracji na dochodowy biznes w tym właśnie okresie, to pomyśleć na przykład może o sprzedawaniu naturalnych drzewek.

Oczywiście jak do każdego innego biznesu, należy i do tego odpowiednio przygotować. Jeżeli ktoś popełni różne błędy, o które w praktyce tak trudno wcale nie jest, to ostatecznie może stracić na takiej działalności. A pamiętać trzeba, że choinki można sprzedawać w zasadzie tylko do wigilii, po tym czasie będą się nadawać do wyrzucenia. Podejmując decyzję o choinkowym biznesie w pierwszej kolejności trzeba poszukać odpowiedniego miejsca. Naprawdę polecane są lokalizacje przed marketami i centrami handlowymi, lecz tam liczyć się trzeba z wysoką opłatą za wynajem a być może i też z konkurencją. Można też spróbować stanąć na jednym z placów targowych, tam również można liczyć na dużą ilość klientów. Niektórzy z przedsiębiorców także się decydują na wynajęcie jakiegoś większego placu, zlokalizowanego przy jakiejś ruchliwej ulicy.

Takie rozwiązanie ma o tyle zalety, że przeważnie i tak po choinki jeździ się samochodem, a jeżeli dany punkt dobrze będzie oznaczony, to i sporo kierowców być może się w nim zatrzyma. A dużym plusem tego typu placów jest dostępne miejsce, co pozwoli na posiadanie szerokiej oferty choinek, w różnych wielkościach i gatunkach. Mając już znalezione miejsce należy zadbać o to, aby mieć czym handlować. Jeżeli ktoś nie posiada własnej plantacji, to najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie współpracy z jakąś hurtownią choinek. Takie hurtownie znajdzie się bez problemów w internecie, wpisując przykładowo w wyszukiwarce hasło choinki cięte hurt śląskie i przeglądając otrzymane wyniki. Sposoby takiej współpracy mogą różnie wyglądać. W niektórych przypadkach będzie trzeba podjechać samemu po choinki i zawieźć je na miejsce swoim transportem, ale wiele hurtowni ma też w pakiecie transport na terenie całego kraju. Koszty takiego transportu związane są z tym, jakie i ile drzewek zostanie zamówione, i to będzie następna niezwykle ważna rzecz do przemyślenia. Żeby dopasować swoją ofertę do dużej ilości klientów, to pasuje posiadać spore zróżnicowanie drzewek.

Z pewnością nie może zabraknąć klasycznego świerka oraz jodły kaukaskiej, zwłaszcza ten ostatni gatunek ostatnio się cieszy ogromną popularnością. Mimo że dość dużo on kosztuje, to jednak cenę będzie rekompensować wspaniały wygląd i żywiczny aromat lasu. Ale dla większej różnorodności warto także na placu mieć świerki kłujące i srebrne, które mają ten plus w porównaniu z pospolitym, że nie gubią igieł. Obowiązkowo trzeba zadbać o odpowiednie zróżnicowanie jeśli chodzi o wielkość. Zupełnie innych drzewek będą bowiem szukać osoby mające mieszkanie w bloku, a innych właściciele wysokich, dużych salonów. Jak więc widać, przy tego typu biznesie pamiętać trzeba o paru rzeczach, ale jeżeli się go dobrze zaplanuje, to na pewno się na tym zarobi.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY