Po wejściu do restauracji, jedna z pierwszych rzeczy, jakie można odnotować, jest to wystrój tego miejsca. W wielu wypadkach ten sprecyzowany atrybut restauracji jest tak samo znaczący jak jedzenie, które restauracja serwuje. Dla niektórych jest to ważniejsze aniżeli jedzenie. Prawdą jest, że często dobry wystrój może nawet uzupełnić braki to jakiej jakości jest jedzenie. W związku z tym, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz restauracji, żaden detal nie może być pominięty.

Wszelkie miasto będzie prawdopodobnie mieć swój sprawiedliwy udział restauracji włoskich, chińskich, typowo lokalnych restauracji – wśród wielu innych. A jedzenie w każdej z tych restauracji na ogół jest całkiem właściwe. Jednak brak oryginalnego wystroju, który przystoi żywności jaką dana restauracja oferuje to okazały błąd. To nie znaczy, że restauracje muszą być aranżowane pod ten wystrój, bo to działa jak musztarda po obiedzie. Komplikacją jest to, iż zanadto nieraz, zauważamy ten osobiście projekt – wszędzie.

Chińskie restauracje starają się utrwalić wygląd starego świata w Chinach, włoskie restauracje mają wyglądać jak kawiarnia umieszczona głęboko w sercu Toskanii. A polskie to te w jakich stoliki oraz krzesła do restauracji nawiązują do folkloru – pedrali. Ale przecież każdy z nas widział to już tysiące razy. Wskutek tego projektując wygląd swojej restauracji – nie bój się innowacyjnych rozwiązań, postaw na przyciągające rozwiązania kolorystyczne, czerp muzę z różnych miejsc – niekoniecznie kulinarnych. Rozpocznij od tych punktów, a na pewno uda Tobie się stworzyć nietuzinkowe i pyszne miejsce.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY