Do ochrony większych drzwi albo wjazdów do rozmaitych obiektów wykorzystuje się bardzo często bramy przemysłowe. Są one dostępne w wielu różnych rodzajach, różniących się zarówno wyglądem i wielkością, jak również konstrukcją, zastosowanymi do produkcji materiałami czy systemem sterowania. Jednym z najprostszych rozwiązań, jakie się sprawdza w dużej ilości zastosowań, są bramy dwuskrzydłowe. Każde takie skrzydło przymocowane jest do ramy przy pomocy mocnych zawiasów, z tego też powodu da się je otwierać i zamykać tradycyjnie, bez potrzeby zastosowania urządzeń automatycznych.

Niezwykle funkcjonalne i praktyczne są też bramy segmentowe, te montować można we wszystkich rodzajach obiektów. Zajmują one stosunkowo niewiele miejsca, co w niejednym przypadku jest ogromnie ważne, a poza tym cechują się dobrymi termoizolacyjnymi właściwościami. Jeżeli dany obiekt nie jest solidnie wykonany, to można zastosować harmonijkowe bramy.

Najważniejszą ich zaletą jest niewielka waga, a także łatwość obsługi bez konieczności używania urządzeń automatycznych. Jeśli chodzi o materiały, to najczęściej do produkcji używa się stali. Ten materiał daje dużą trwałością i wytrzymałością, stosując odpowiednie zabezpieczenia jest także zabezpieczony przed korozją. Jeżeli z jakiegoś powodu istotna będzie waga, to pomyśleć można o aluminium, jednak za takie konstrukcje trzeba będzie zapłacić nieco więcej. Wszystkie modele bram wyposażyć można w dodatkową automatykę pozwalającą na wygodne zamykanie, typ napędu dobiera się do danego bramy bramy i miejsca instalacji.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY