Właściciele przydomowych ogrodów mają wiele opcji na ich urządzenie. Jednym z ciekawszych, a z pewnością niezwykle praktycznych pomysłów, jest postawienie huśtawki. Tego typu huśtawka ogrodowa to świetne miejsce na odpoczynek, huśtając się można zająć się książką, zwyczajnie się polenić, a nawet przespać. Wybór odpowiedniego modelu uzależniony być powinien od paru rzeczy. Przede wszystkim duże znaczenie ma ilość miejsca w ogrodzie.

Gdy ogólna powierzchnia nie jest zbyt duża, to raczej lepiej zrezygnować z dużych egzemplarzy. Przeciętny stelaż huśtawki ogrodowej dla kilku użytkowników będzie długi nawet na 2,5 metra, tak więc cała konstrukcja będzie zajmowała spory teren. Należy też wziąć pod uwagę metodę montażu.

W przypadku większych modeli zaleca się, aby je stawiać na twardej powierzchni, przykładowo takiej jak jak beton, żwir czy słupy. Następną sprawą, o której trzeba pomyśleć, będzie zapewnienie bezpieczeństwa. Pomimo że w pierwszym momencie huśtawka do ogrodu będzie się wydawać zwyczajnym sprzętem, na jakim trudno coś poważnego sobie zrobić, to jednak nie do końca tak jest. Jeżeli pod ciężarem kilku osób coś pęknie, to takie zdarzenie zakończyć się może groźnym wypadkiem. Z tego też powodu ważne jest dopuszczalne obciążenie.

Musi być ono minimum kilkanaście procent większe od całkowitej wagi korzystających ze sprzętu osób, lecz jeśli będzie trochę więcej, to nic się nie stanie. Przy czym należy zwrócić uwagę nie tylko na samą konstrukcję stelaża, ale również pozostały osprzęt, czyli łańcuchy , liny, tuleje czy sprężyny. Każdy z tych elementów będzie decydować o udźwigu, ale również o tym, jak długi czas na huśtawce da się huśtać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY