Zabezpieczenie własnego domu to jedna z kluczowych spraw, o których trzeba pomyśleć. Ogromnie pomóc w tym mogą nowoczesne sprzęty, które nie tylko znacznie lepiej chronią domowników i dobytek, ale też umożliwiają niezwykle wygodną obsługę. Z całą pewnością do takich zaliczają się wideodomofony. Klasyczny model domofonu umożliwia wprawdzie otwierać bramkę czy drzwi wejściowe, ale niestety nie można obejrzeć kto znajduje się po drugiej stronie, a tylko usłyszeć co mówi.

Natomiast wideodomofon jednorodzinny jest jeszcze wyposażony w kamerkę, dzięki temu da się rejestrowany obraz oglądnąć na ekranie jednostki sterującej. I to nie tylko wtedy, gdy ktoś pojawi się przed wejściem, lecz praktycznie bez przerwy dysponuje się pełnym podglądem na okolicę, gdzie została zamontowana zewnętrzna jednostka.

Ciekawą funkcjonalnością, która jest oferowana w najnowszych odmianach tych urządzeń, jest możliwość integracji ze smartfonami. Nie trzeba być wtedy w domu aby sterować otwarciem wejścia, można to zrobić z dowolnego miejsca, w jakim się aktualnie przebywa.

Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest wideodomofon eura, jeden z najlepszych i najbardziej cenionych w swojej klasie. Jednostkę zewnętrzną i sterującą dobrze jest ze sobą połączyć przy pomocy sieci wi-fi, można wtedy uniknąć niezbyt wygodnego ciągnięcia kabli do bramy. Ale niekiedy wersja przewodowa będzie lepsza, obecnie obie opcje są dostępne bez żadnego problemu. Ciekawe funkcjonalności posiada również wideodomofon dwurodzinny. Urządzenie tego typu świetnie będzie się sprawdzać na przykład przy domach bliźniaczych czy jakiś innych obiektach które są współdzielone.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY