Osoby planujące remont łazienki stają często przed wybraniem odpowiednich płytek. Ich wybór jest bowiem na rynku tak duży, że niekiedy jest się zwyczajnie ciężko ostatecznie zdecydować, tak dużo różnych wzorów się podoba. A możliwości w tym zakresie jest faktycznie dużo, bo rodzimi wytwórcy mają szeroką propozycję swoich produktów, a w dużej części sklepów można też kupić bardzo ciekawe i oryginalne włoskie płytki.

Przy wyborze trzeba mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Po pierwsze dla wszystkich kupujących ważny będzie wzór i kolorystyka, jakie należy dopasować do wielkości łazienki. Przy łazienkach dużych nie ma znaczenia, czy ułożona na ścianach glazura będzie w ciemnej czy jasnej barwie, gdyż każda będzie ładnie wyglądać. W łazienkach mniejszych na pewno lepiej postawić na jasną kolorystykę – zbyt ciemne plytki ceramiczne zmniejszą jeszcze optycznie przestrzeń. To samo się tyczy rozmiarów płytek.

Aktualnie klienci coraz częściej decydują się na naprawdę duże płytki, ale one również w małych łazienkach raczej się nie sprawdzą. To, o czym wielu ludzi zapomina przy zakupie, to parametry techniczne, a te także są bardzo istotne. Szczególnie jest to ważne w przypadku płytek na podłogę, które powinny być jak najbardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także posiadać wysoki stopień antypoślizgowości. Jeśli się wybiera mozaiki gresowe, to te ostatnie cechy nie mają aż takiego znaczenia, za to sprawdzić należy nasiąkliwość.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY