W każdym budynku rozmieszczonych jest dużo rozmaitych instalacji, do których będzie wymagany regularny dostęp. Przykładowo w przypadku wodnej instalacji czy centralnego ogrzewania niejednokrotnie potrzebna będzie możliwość odczytania liczników albo zakręcenia zaworów. Z reguły takie miejsca nie są widoczne w pomieszczeniu, tylko w jakiś sposób się je zasłania. Bardzo dobrze sprawdzają się w tej roli najróżniejsze klapy rewizyjnej, które są dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach.

Przeważnie taka Klapa rewizyjna złożona jest z dwóch głównych części, to znaczy obudowy i drzwiczek. Obudowy takich klap produkowane są najczęściej ze stali, tworzyw sztucznych czy aluminium. Stal posiada większą sztywność i wytrzymałość, ale jeśli element taki byłby do montowania w jakimś wilgotnym pomieszczeniu, to zadbać trzeba o zabezpieczenie go przed rdzewieniem.

W pewnych sytuacjach konieczne będzie zastosowanie klap zrobionych ze stali kwasoodpornej, dzięki temu będą one w stanie wytrzymać warunki panujące w danym miejscu. Kolejnym ważnym parametrem jest odporność ogniowa. Jeżeli coś takiego będzie potrzebne to są na rynku dostępne modele które spełniają normy w tym zakresie. Ze względu na bardzo różnorodne zastosowanie klapy ei60 są oferowane w wielu różnych rozmiarach, u części producentów można je zamówić według własnych wytycznych. Drzwi z reguły są malowane na jakiś kolor wybrany z palety RAL, ale pomalować je też można dowolną inną farbą lub nakleić na nie tapetę lub płytki.

+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY