Wiele osób kupując albo sprzedając mieszkanie decyduje się na skorzystanie z pomocy jakiegoś pośrednika nieruchomości. Oczywiście nie bezpłatnie, od każdej transakcji bowiem każde takie biuro pobierać będzie prowizję, która przeważnie wynosi kilka procent. Ale u wielu osób współpraca z takimi biurami budzić będzie wiele kontrowersji i emocji, zwłaszcza jeśli ktoś z tym miał jakieś niemiłe wspomnienia. O co tak naprawdę wcale tak trudno nie jest, gdyż czasem się słyszy o naprawdę różnych historiach, nie zawsze pozytywnych.

Dlatego też zanim podpisze się jakąś umowę, to warto na kilka ważnych kwestii zwrócić uwagę, tak żeby potem nie być rozczarowanym. Po pierwsze ważne będą umiejętności i doświadczenie pracujących w takim biurze agentów. Ten zawód będzie bowiem wymagał szerokich umiejętności z różnych dziedzin, co pozwoli na znalezienie lokalu pasującego klientowi a także bezpieczne przeprowadzenie transakcji.

Tak więc agenci muszą bardzo dobrze znać obowiązujące przepisy, lecz również i tematy wiążące się z marketingiem czy aspektami technicznymi. Sporą część takich wiadomości można uzyskać z internetu czy książek, ale część zdobyć można jedynie dzięki doświadczeniom płynącym z kolejnych transakcji. Ale pamiętać należy o tym, że to doświadczenie i wiedza niekoniecznie będą miały przełożenie na jakość obsługiwania swoich klientów. A to przykładowo można zweryfikować czytając umieszczane w internecie opinie, jakie są do znalezienia w społecznościowych mediach albo wizytówkach firmy.

Do tego typu opinii należy jednak podchodzić dość ostrożnie, ponieważ nie wszystkie rzeczywiście są pisane przez klientów. Sporo powiedzieć też może pierwsza rozmowa, podczas jakiej agent powinien dowiedzieć się wielu rzeczy na temat oczekiwań związanych z nieruchomością. A później zaprezentować plan działania, którego głównym celem ma być skuteczne doprowadzenie do zakończenia planowanej transakcji. Jeżeli będzie chodzić o ceny, to w zasadzie każde biuro nieruchomości koszalin będzie je miało na podobnym poziomie, ale rzecz jasna zawsze można spróbować negocjacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY