Wybór odpowiedniego stołu do salonu czy jadalni jest uzależniony od wielu czynników. W pierwszej kolejności duże znaczenie będzie miała ilość dostępnego miejsca, gdyż to będzie też bezpośrednio wpływać na wymiary blatu. Pasuje bowiem zapewnić co najmniej 60 cm luźnej przestrzeni na wysunięcie krzeseł, lecz również i powyżej trzydziestu cm blatu, tak żeby się na nim wygodnie zmieścił komplet naczyń.

Rzecz jasna jeśli ktoś będzie dysponował naprawdę niewielka kuchnią to może nie trzymać się tych wytycznych, ale o wygodzie i komforcie raczej wtedy nie będzie mowy. Następną istotną sprawą jest kształt stołu. Największą popularnością cieszą się obecnie typowe prostokąty, ale spora ilość kupujących także się decyduje na nowoczesny stół okrągły rozkładany.

Stoły okrągłe mają tę zaletę, że znacznie lepiej wizualnie wyglądają w przypadku mniejszych wnętrz, a równocześnie zapewniają wysoką wygodę i funkcjonalność. Na pewno warto zastanowić się też nad mechanizmem rozkładania czy rozsuwania. Taki stół okrągły rozkładany w wersji złożonej będzie zajmował niewiele miejsca, a jeśli pojawi się potrzeba, to błyskawicznie będzie można zwiększyć jego długość. Jeżeli chodzi o materiały, to możliwości w tym zakresie są całkiem spore. Ponadczasowe i uniwersalne jest drewno, nie tylko bardzo ładnie ono wygląda, lecz również gwarantuje wysoką trwałość. Do bardziej nowoczesnych wnętrz można wybrać któryś z modeli wykonanych ze szkła, z metalowymi nogami. Niezwykle oryginalnie i ciekawie prezentują się też stoły wykonane z drewna oraz żywicy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY