Jeśli ktoś stoi przed koniecznością wymienienia okien w mieszkaniu, to musi zastanowić się dobrze nad tym, jakie wybrać. Na naszym rynku jest dużo różnych modeli, różniących się parametrami oraz ceną, i należy taki zakup naprawdę dobrze przemyśleć. W pierwszej kolejności do sprawdzenia będzie najważniejszy parametr, którym jest współczynnik przenikalności cieplnej. Im będzie on niższy, tym okno będzie szczelniejsze, a co za tym idzie potrzebna będzie mniejsza ilość energii do ogrzania wnętrza.

W skali wielu lat przełoży się to na znaczne zmniejszenie rachunków za grzanie, z tego też powodu faktycznie warto trochę dołożyć i zakupić model o większej szczelności. Jeżeli ktoś ma mieszkanie przy ruchliwej ulicy, to sprawdzić też powinien dźwiękoszczelność, będzie to przydatne jeżeli będzie chciał mieć ciszę w domu. Kolejną ważną kwestią jest rodzaj materiału, z jakiego okna zostaną wykonane. Całkiem niedawno jeszcze największą popularnością cieszyły się okna zrobione z PCV, cenione ze względu na dużą wytrzymałość przy równocześnie atrakcyjnych cenach.

W ostatnim czasie do łask z powrotem wracają modele zrobione z drewna, oraz ostatnia nowość czyli okna drewniano-aluminiowe. Do przejrzenia będą też rozmaite nowinki technologiczne, jakie okna z drewna producent wstawia do swoich produktów. Przeważnie wiązać się to będzie z jakąś dopłatą, ale przecież okna są kupowane na długie lata. Z tego też powodu naprawdę tego typu decyzję należy dobrze przemyśleć, aby nie żałować potem nieodpowiedniego wyboru.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY