Tapicerowane meble to sposób na to, by ładnie urządzić swoje mieszkanie i komfortowo wypoczywać. Jednak aby zachowały one swoją świetność przez lata, należy o nie dbać!

Co grozi tapicerowanym meblom?

Krzesła, sofy, fotele – wszędzie tam, gdzie jest tapicerka siedzi się niezwykle wygodnie, ale to sprawia, że siedziska i oparcia wycierają się. Aby temu zapobiec można stosować koce lub narzuty, ale nie jest to konieczne – obecnie meble mają tapicerki odporne na tego rodzaju zniszczenia. Problem może pojawić się w przypadku plam czy pazurów zwierząt. Tych pierwszych nie sposób się ustrzec – meble po prostu czasem się brudzą. Przed pazurami kotów można je zabezpieczyć na przykład stosując spraye odstraszające te zwierzęta i organizując im solidny drapak, na którym mogą się wyżyć.

A jak czyścić meble?

Świeże plamy najlepiej zawsze wchłonąć papierowym ręcznikiem lub ściereczką. Ekoskóry nie należy czyścić przy pomocy płynu do naczyń czy innych środków czystości, a jedynie przecierać je specjalnymi chusteczkami do skór i ekoskór, regularnie odkurzać i nabłyszczać środkami do ich pielęgnacji. Może się też przydać impregnat, aby skóra nie pękała. Większość tkanin w meblach tapicerowanych dostępnych na https://www.meble.pl/poradnik można usunąć, jeśli są jeszcze świeże, przy pomocy roztworu wody z szarym mydłem, nasączając tapicerkę ściereczką z mikrofibry i delikatnie pocierając – aby nie zniszczyć struktury materiału. Można też przy uporczywych zabrudzeniach użyć szczotki z bardzo miękkim włosiem. W przypadku dużych zabrudzeń można też oddać meble do specjalistycznego prania – to usługa, która zagwarantuje prawdziwy komfort ponownego użytkowania.

Ważne jest również to, aby na bieżąco usuwać piasek, kurz czy okruchy nie tylko z powierzchni tapicerki, ale również ze wszelkich jej zakamarków. Dzięki temu nie będą one wbijały się w głąb mebli. Najlepiej wykorzystywać do tego odpowiednią nakładkę odkurzacza, a do zbierania sierści i włosów polecane są specjalne szczotki – na przykład gumowe ze specjalnymi wypustkami, które zdecydowanie ułatwiają sprawę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY