Entuzjaści podróżowania, kiedy tak właściwie planują wczasy, zazwyczaj muszą wybierać pomiędzy zwiedzaniem a wczasami. Swoistą nowością w biurach podróży są wyjazdy typu 7+7. Propozycje tego rodzaju to najczęściej objazdówka, do której dołączyć wolno 7-dniowe wczasy. Opcja taka sprawdza się w krajach basenu Morza Śródziemnego, jakkolwiek nie tylko. Coraz entuzjastyczniej turyści wyjeżdżają także na Bałkany. Jednym z popularniejszych państw jest tam Chorwacja. Pełen wdzięku kraj przyciąga zarówno olśniewającą przyrodą, jak także oraz niezwykłymi zabytkami. Będąc w tym kraju nie sposób nie zastopować się w Dubrowniku, Splicie czy Trogirze.

Bardzo atrakcyjne są również chorwackie parki narodowe. Obowiązkowo wręcz ujrzeć należy Park Narodowy Krka i bajkowe Plitvickie Jeziora. Turkusowe jeziora powiązane ze sobą systemem wodospadów to niezapomniany widok, a cały park od lat figuruje już na liście ogólnoświatowego dziedzictwa UNESCO. Do Chorwacji wolno wybrać się z jednym z biur podróży. Różne wycieczki do Chorwacji i krajów sąsiednich można co roku odszukać w turystycznych katalogach. Ciepławe miesiące to czas świetny, żeby zaplanować wakacyjny urlop.

Atrakcyjną opcją ostatnio są niemniej jednak także możliwości kupna nieruchomości, aby zawsze posiadać swoje lokum – polskie biuro nieruchomości chorwacja. Nie zawsze jednak perfekcyjnym celem podróży są kraje nad Morzem Śródziemnym. Coraz więcej osób chętnie zwiedza pozostałe kraje Europy. Dużą popularnością cieszy się obecnie Chorwacja, jaka słynie z niższych cen, imponujących zabytków, pięknej przyrody i świetnej, letniej pogody. Tobie, jacy zdecydują się na zobaczenie Chorwacji, na ogół decydują się na zobaczenie tych największych chorwackich atrakcji.

Zaliczają się do nich bez kwestionowania najogromniejsze miasta kraju. Uwagę zwraca przede wszystkim Dubrownik, jakiego zabytkowa zabudowa została wpisana na listę UNESCO. Nie mniej atrakcyjny est także Split innymi słowy najogromniejsze miasto Chorwacji. W tym cudownym, starym chorwackim mieście w fenomenalny sposób krzyżują się wpływy węgierskie, weneckie oraz austriackie. Nie sposób także ominąć Trogir.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY