Wielu ludzi myśląc o własnym domu nie bierze zupełnie możliwości postawienia tak zwanego bliźniaka. O tych budynkach panuje wiele opinii, które nie do końca odpowiadają jednak stanowi faktycznemu. Takie bliźniaki mają bowiem wiele zalet, zarówno jeśli mówimy o kosztach postawienia, jak również późniejszego użytkowania.

Przede wszystkim przy bliźniaku nie trzeba jednak tak dużo wydawać na działkę, potrzebna będzie dużo mniejsza niż na dwa oddzielne budynki. Spore wydatki odchodzą także z tego powodu, że domy takie mają jedną wspólną ścianę, zarówno jeżeli będzie chodzić o postawienie jak i późniejsze ogrzewanie. Zupełnie nie ma potrzeby obawiania się o kwestię prywatności, a argument taki podnoszony jest też często przez osoby krytykujące takie rozwiązanie.

Wykonane w odpowiedni sposób projekty domów w zabudowie bliźniaczej mają całkiem osobne ogrody, wejścia i bramy, dzięki czemu sąsiedzi nie uczestniczą w codziennym życiu. Jeśli zrobi się dodatkowo dobrą izolację akustyczną i posadzi jakieś krzewy lub żywopłot pomiędzy, to naprawdę można mieszkać w przyjemny sposób.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY