Ściany i podłogi nadają wnętrzu niepowtarzalnego, indywidualnego stylu, ale to różne dodatki decydują w praktyce o tym, czy wszystko będzie idealnie wyglądać. A jednym z ważniejszych dodatków są listwy przypodłogowe, na jakie wielu ludzi specjalnie nie zwraca uwagi. Głównym zadaniem takich listew jest zakrywanie szczelin przy ścianie, jakie są konieczne na przykład podczas kładzenia gotowych desek czy paneli.

Tym sposobem nie będzie widać tych mało ładnie wyglądających szpar, a także nie będzie się w nich gromadził brud. W listwach kładzie się też często różnego rodzaju okablowanie, na przykład do internetu czy telewizji, wiele ich modeli dysponuje specjalnymi miejscami do takich celów. Jednak względy praktyczne i funkcjonalność to nie jest wszystko, ważne jest też to, żeby założone listwy ładnie wyglądały, uzupełniając stylistykę pomieszczenia.

Z tego też powodu podczas ich wyboru należy zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim istotny jest rodzaj materiału, z jakiego listwy korner venezia są wykonane. Obecnie największą popularnością cieszą się listwy wykonane z tworzyw sztucznych i MDF. Nie kosztują one zbyt wiele, a duża ilość wzorów i kolorów umożliwia dopasowanie ich do kolorystyki ścian i podłóg. Przy listwach wykonanych z MDF nie ma potrzeby stosowania narożników, gdyż można je docinać pod odpowiednim kątem. Szkół na dobranie kolorów jest parę. Całkiem niedawno jeszcze dopasowywało się przeważnie kolor listew do koloru podłogi albo ścian, tak żeby wszystko tworzyło jedną spójną całość.

Ale obecnie coraz częściej się stosuje zasadę kontrastów, przez co ten element jest mocno widoczny, jednocześnie się przy tym prezentując nowocześnie i elegancko. Warto też zwrócić uwagę na całkowitą wysokość listew. W niższych wnętrzach powinny mieć one co najwyżej 8 centymetrów wysokości, bo inaczej będą ciężko wyglądały. W wysokich pomieszczeniach pozwolić sobie można nawet na listwy 10-centymetrowe. Jeśli ktoś nie będzie wiedział, które listwy ma wybrać, to odwiedzić powinien jakiś sprawdzony Korner sklep i poprosić w nim o pomoc.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY